OTAVSKÝ PLAMÍNEK

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

2008

Ročníky soutěže
OTAVSKÝ PLAMÍNEK 2008

Začínáme ...


V květnu roku 2008 se konal první ročník naší soutěže. Akce se konala jako samostatná soutěž kolektivů mladých hasičů okresu Strakonice. Tento den jsme poprvé stáli pod „Hvězdou“ a s napětím čekali, až to spustíme a jak to celé dopadne.


Datum konání: 3. května 2008
Místo konání: Ellerova ul., Strakonice
Účast: 14  kolektivů MH

Každý začátek je těžký a od první myšlenky na realizaci projektu Otavský Plamínek uběhl skoro rok.

Každopádně 3. května 2008 jsme stáli poprvé na značkách a ani jsme nechtěli věřit, že jsme to dotáhli až sem. Po usilovné půlroční přípravě a počátečním „vařením z vody“, se podařilo sehnat prostředky k zabezpečení celé soutěže.

Chtěli jsme divákům, ale hlavně mladým hasičům, ukázat kromě vlastní soutěže i něco z naší činnosti. Přizvali jsme na pomoc  Policii ČR Strakonice a před vlastním soutěžním kláním proběhla ukázka činnosti těchto složek IZS.

Program


Strakonické mažoretky „Otavanky“.
Ukázka PČR - kynologové
Ukázka HZS - lezecká skupina
Výtvarná soutěž  „Maluj, jak umíš“

Celý program odstartovaly svým vystoupením malé strakonické mažoretky Otavanky a po ukázce složek IZS byla ve 14:00 hodin zahájena soutěž. Jako historicky první se na start postavily děti z SDH Čestice.

Součástí akce byla i výtvarná soutěž „Maluj, jak umíš“, kde jednotlivé soutěžící kolektivy kreslily libovolný obrázek se záchranářskou tématikou.

Všech 14 kolektivů se prostřídalo ve startu ze dvou základen a soutěž měla spád. Bez větších problémů jsme dospěli k prvnímu vyhodnocení výsledků a zakončení úvodního ročníku soutěže
Otavský Plamínek.


Výsledky soutěže

Pořadí

Mladší

Starší

1.

Střelské Hoštice

Pracejovice

2.

Poříčí

Čepřovice A

3.

Bavorov

Sousedovice

4.

Čestice

Čepřovice B

5.

Sousedovice

Štěkeň

6.

Střelské Hoštice

7.

Poříčí

8.

Čestice

9.

Bavorov

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky