OTAVSKÝ PLAMÍNEK

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

2012

Archiv

Archiv další činnosti v projektu OTAVSKÝ PLAMÍNEK 2012

 • 18.9. - poslední letošní zastávka Plamínku byla ve Volenicích. Poprvé se na místní základní škole konala naše soutěž Mladý záchranář. Vyhodnocení a foto naleznete zde.

 • 15.9. - dnes jsme školili dobrovolné hasiče. Pod Hvězdou ve Strakonicích byly v průběhu dopoledne postaveny linky na dekontamonaci techniky a osob.

 • 14.9. - profesionální hasiči ze Strakonic se tento den zúčastnili krajské soutěže ve "Vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel". Ta se konala v Prachaticích a naše družstvo obsadilo celkové 6. místo.

 • 13.9. - Kdo sportuje, nezlobí! To je akce, kterou společně s dalšími pořádáme tento den v Máchově ulici ve sportovním areálu. Přijďte mezi nás si "nezazlobit" :-)

 • 12.9. - dnes vyrazil i Otavský Plamínek po prázdninách opět do terénu mezi děti. Konal se II. ročník naší soutěže Mladý záchranář v Radomyšli. Vyhodnocení a foto naleznete zde. Do konce září se ještě podíváme do Volenic.

 • 8.9. - v rámci leteckého dne se na letišti ve Strakonicích představili i strakoničtí hasiči, kteří se této akce zúčastnili se svojí zásahovou technikou a ukázkou svojí činnosti.
 • 3.9. - strakonickým školákům se dnes otevřela nová budova ZŠ Povážská. Věříme, že se jim tam bude líbit ... a hlavně studijně dařit :-)
 • 3.9. - vše jednou končí a i letošní letní prázdniny jsou již minulostí. Dnes je první den nového školního roku 2012-13. Otavský Plamínek přeje všem školákům mnoho studijních úspěchů.


"Prázdniny jsou tady, Plamínek vás zdraví, v září se zas sejdeme, těšiti se budeme"
:-)

OTAVSKÝ PLAMÍNEK VÁM PŘEJE PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ PRÁZDNIN, HODNĚ NEVŠEDNÍCH ZÁŽITKŮ A PROSLUNĚNÝCH DNŮ.

 • 27.6. - posledními akcemi Otavského Plamínku před prázdninami byla soutěž Mladý záchranář, s kterou jsme dorazili na základní školy J.A.Komenského v Blatné a do Čestic. V našem projektu budeme pokračovat v září v Radomyšli a Volenicích.

 • 18.6. - co vše vám můžeme v rámci projektu Otavský Plamínek nabídnou naleznete v nově přidané sekci Plamínek nabízí.
 • 17.6. - pro letošek je v lázních dobojováno. Poděbradské finále mají naše mažoretky úspěšně za sebou.
 • 3.6. - HURÁ DO PODĚBRAD! Zemské finále se našim mažoretkám vydařilo a míří opět po roce do finále Národního šampionátu mažoretek ČR.
 • 2.6. - vyhodnocení dětských dnů s Plamínkem naleznete zde.


 • 29.5. - kompletní výsledky dosavadních pěti ročníků Otavského Plamínku naleznete zde.

 • 14.5. - reportáž STTV o soutěži Otavský Plamínek 2012 nalenete zde.

 • 14.5. - v neděli 13. května byl Otavský Plamínek i s mažoretkami mezi strakonickými vojáky v rámci Dne otevřených dveří u 25. PLRB. Vyhodnocení naleznete zde.
 • 11.5. - v pátek 11. května proběhlo okresní kolo soutěže Mladý záchranář-Dokaž, že umíš. Vyhodnocení naleznete zde.

 • 6.5. - V. ročník pohárové soutěže Otavský Plamínek 2012 je za námi. Vyhodnocení naleznete zde.
 • 2.5. - letošní Plamínek bude rekordní. K přihlášeným 38 kolektivům z našeho okresu dnes ještě přibyla dvě družstva hostí z SDH Soběšice(okres Klatovy) a završily tak rovnou čtyřicítku soutěžících.
 • 1.5. - MINIOTAVANKY se vrátily z Oblastního kola Národního šampionátu mažoretek ČR s titulem 2. vícemistra oblasti a tedy s celkovým 3. místem v kategorii mladších.


 • 27.4. - první květen se blíží. Držme našim mažoretkám palce. Budou bojovat v Kladně na Oblastním postupovém kole o svoji účast na Zemském finále, které se uskuteční počátkem června ve Strakonicích.

 • .25.4. - Mladý záchranář se zastavil tentokrát ve Strakonicích. Informace o akci naleznete v sekci Plamínek v akci.
 • 25.4. - plakát soutěže Otavský Plamínek 2012 naleznete zde.

 • 23.4. - na stanici HZS Strakonice proběhlo vyhodnocení literárně-výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí.
 • V rámci doprovodného programu Otavského Plamínku přivítáme mezi mladými hasiči Rudu Duraje z Volenic (viz. Zlatý záchranářský kříž).
 • 13.4. - Otavský Plamínek zavítal mezi děti do Cehnic. Informace o akci Mladý záchranář najdete v nově přidané sekci Plamínek v akci.
 • Tísňová linka 112 hledá své logo - přehled vybraných návrhů za HZS Jčk naleznete zde. Vítězem krajského kola se stal Vladimír Hoť z Písku, který navštěvuje SPŠ ve Strakonicích. Otavský Plamínek srdečně gratuluje.


 • 28.3. - konečnou podobu postupně dostává i doprovodný program letošního ročníku. Malí i velcí se mohou těšit na koňskou návštěvu. Představí se nám Kateřina Santarová se svými čtyřnohými miláčky z rodinného Statku Petrovice.

 • 14.3. - v pátek 13. dubna zavítá Otavský Plamínek mezi děti z MŠ a ZŠ Cehnice. Tento den se bude v areálu základní školy konat místní kolo tradiční soutěže Mladý záchranář. Jedná se o soutěž z oblasti ochrany obyvatelstva, na jejímž pořádání se kromě cehnické základní školy podílí i HZS Strakonice, Policie ČR a okresní Klub Svazu CO.

 • 9.3. - do sekce Plamínek radí byla přidána stránka o První pomoci.

 • 7.3. - přidána videa ze soutěžních ročníků 2010 a 2011. Videa naleznete v sekci Ročníky soutěže - 2010 - 2011.

 • 6.3. - přidáno video ze soutěžního ročníku 2009. Video naleznete v sekci Ročníky soutěže - 2009.

 • 6.3. - do sekce Ročníky soutěže byly přidány celkové výsledky čtyřech dosavadních soutěžních ročníků 2008 - 2011.

 • 5.3. - přidány informace o IZS a haše požáru v sekci Plamínek radí. Dále přidáno video z vysílání televize STTV o Otavském Plamínku 2009. Video naleznete v sekci Napsali o nás.


 • 17.2. - přidána stránka o našich plamínkovských mažoretkách Miniotavankách, včetně dvou videí z jejich veleúspěšného roku 2011. Toto vše naleznete v sekci Mažoretky.

 • v průběhu měsíce února docházelo k postupné aktualizaci a byly vytvářeny jednotlivé listy těchto stránek.

 • 5.2. - vzhledem k nenadálým technickým problémům při tvorbě stránek bylo nutno kompletně přepracovat původní verzi v novém programu Website X5 Evolution 9.


1.2.2012 - oficiální spuštění webových stránek projektu
Otavský Plamínek.


2012 - zahájeny přípravy letošního ročníku soutěže. Organizátoři zapracovali zejména na finanční zajištění celého projektu na tento rok.

březen 2011 - zaregistrována doména otavskyplaminek.cz. Uběhl však téměř rok, než byly vytvořeny a oficiálně spuštěny stránky projektu Otavský Plamínek v této podobě.

Další ročník soutěže za námi


V úterý 19. června se uskutečnilo na stanici HZS Strakonice slavnostní předání cen vítězům jednotlivých kategorií okresního kola literárně-výtvarné soutěže
Požární ochrana očima dětí.


V rámci doprovodného programu slavnostního odpoledne měly děti rovněž možnost shlédnout ukázku vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla, kterou pro ně strakoničtí hasiči připravili.

Jak nás vidí děti

V pondělí 23.4. proběhlo na stanici HZS Strakonice vyhodnocení okresního kola literárně-výtvarné soutěže
Požární ochrana očima dětí.


Soutěž každoročně organizuje a zajišťuje Odborná rada prevence při Okresním sdružení hasičů ČMS Strakonice a je určena pro děti školního a předškolního věku ze školních i mimoškolních zařízení.

Děti projevily čilý zájem o požární ochranu, proto odborná porota měla opravdu z čeho vybírat. Celkem se zúčastnilo se svými výtvarnými a literárními pracemi na 912 dětí z mateřských a základních škol celého okresu, devíti sborů dobrovolných hasičů a čtyřech speciálních škol a zařízení. V každé kategorii byly vybrány tři nejlepší práce, které postupují do krajského kola. Vyhodnoceny byly i kolektivní výtvory. V minulých letech se výtvarné práce žáků našeho okresu neztratily jak v rámci kraje, tak i v republikovém kole.

V polovině května budeme znát vítěze krajské a v počátku června budou oznámeny výsledky republikového kola.

Strakonické okresní kolo bude zakončeno slavnostním předáním cen v polovině června opět na stanici HZS, kam budou pozváni vítězové jednotlivých kategorií okresního kola.

Informují o nás:
www.strakonickonews.cz   
www.hzscr.cz

Otavský Plamínek přivítal 5. května v rámci doprovodného programu soutěže Rudolfa Duraje z Volenic.


Tento jedenáctiletý chlapec
převzal v úterý 17. dubna z rukou prezidenta republiky Václava Klause cenu Mediálních partnerů v podobě zlatého kříže, jako ocenění za svůj záchranářský čin z roku 2011.


Mladý Ruda dne 24. února 2011 vykonal nejvýznamnější záchranářský čin - zachránil lidský život. Toho dne on a jeho dvě mladší kamarádky šli vyzkoušet led na zamrzlou požární nádrž v obci Slivonice (okres Klatovy), kde tehdy bydlel. Jedna z dívek vstoupila na plochu nádrže, ale led nevydržel a prolomil se po ní. Ocitla se tak až po bradu ve vodě v místě, kde je více než dvoumetrová hlubina. Ruda se v chvíli zachoval jako zkušený záchranář. Nezpanikařil, neutekl a začal jednat. Lehl si na led, podal jí ruku a vytáhl dívku ven, čímž jí zachránil život. Sama by se z ledu nedokázala vyprostit.

Za tento hrdinský čin byl Ruda oceněn a 19. března 2011 ho přivítali strakoničtí hasiči na své stanici.  

V lednu letošního roku HZS Jihočeského kraje nominoval Rudu do ankety a vše po roce vyvrcholilo předáním prestižního ocenění prezidentem republiky.

Otavský Plamínek se připojuje se svou gratulací.

Info též na iDNES.cz , Novinky.cz , BLESK.cz

Po dvou letech se k nám vrátili koně.

V rámci doprovodného programu letošního ročníku
OTAVSKÉHO PLAMÍNKU se představila Kateřina Santarová a její koně z Petrovic.

Budou s námi i 31.5. při našem dětském dnu.

Aktuální kulturní akce a činnost Statku Petrovice naleznete ZDE.

 

Nejvýznamější kulturní a sportovní akce města Strakonice v roce 2012
... mezi nimi je zařazen i
Otavský Plamínek.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky