OTAVSKÝ PLAMÍNEK

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Mažoretky

Mažoretky pochodují, s Plamínkem si zatancují.

S Otavským Plamínkem je od roku 2008 nerozlučně spjata i historie strakonické mažoretkové skupiny MINIOTAVANKY.


Jejich vystoupení 3.5. 2008 bylo jedno z prvních veřejných vystoupení, které tehdy sedmiletá děvčata absolvovala. Za šest let se nám Plamínek pěkně rozhořel a rovněž malé mažoretky dospěly v mladé dámy, jejichž vystoupení nabrala na kvalitě, síle a úspěchu.

MINIOTAVANKY a OTAVSKÝ PLAMÍNEK

2008 ...
Na úplném začátku

bylo vystoupení Miniotavanek v rámci dětského maškarního plesu ve strakonickém Domě kultury.

V letech 2009-2010 ...
následovala další vystoupení a soutěže, ale především spoustu práce při nácviku pochodových defilé a podiových skladeb. Každy rok vždy dvě nové sestavy. Vše vyvrcholilo v roce 2011 ...

... 2011
Úspěšné pokračování

1. května se Miniotavanky zúčastnily postupového kola, které se konalo v Kladně a ... celkově obsadily nádherné 2. místo. Staly se tak I. vícemistrem oblasti, což znamelo přímý postup do strakonického Zemského finále.

Ani na soutoku Otavy a Volyňky se ve dnech 4.-5. června rozhodně neztratily a zajistily si svým výborným výkonem postup do finále Národního šampionátu mažoretek v Poděbradech.

Úspěšné tažení tedy pokračovalo dále ve dnech 18.-19. června na promenádě lázeňského parku v Poděbradech ...

... kde si děvčata vypochodovala ve své kategorii celkové 7. místo mezi mažoretkovými skupinami z celých Čech a Moravy ... A co dále ?

MINIOTAVANKY - Mistrovství ČR, Poděbrady 18.-19. června 2011

2012
Jedeme dál

1. května se v Kladně konala Mistrovská postupová soutěž do strakonického zemského finále. ... a opět to vyšlo. Dveře na zemské finále se otevřely ... a cesta pokračuje. Ve dnech 2. a 3. června MINIOTAVANKY bojovaly na domácí půdě velmi úspěšně.

Ani v roce 2012 jim postup do republikových Poděbrad neunikl a po roce se opět podívaly do lázní.

MINIOTAVANKY - Mistrovství ČR, Poděbrady 15.-17. června 2012

MINIOTAVANKY v lázních

Finále Národního šampionátu mažoretek ČR 2012 není žádný relax!
V Poděbradech to byla pěkně perná a žhavá šichta.

Ve dnech 15. - 17. června poměřily své síly s nejlepšími skupinami z celé ČR.  

Ani letos se v lázeňském parku neztratily.
Celkové 10. místo mezi nejlepšími z celé České republiky je bezesporu úspěchem.

Časový harmonogram poděbradského finále naleznete ZDE.

"My jsme holky od Otavy,
máme smělé plány,
v Poděbradech zabojujem,
potěšíme mámy." ... a taky Verču :-)

VÝSLEDKY Národního šampionátu 2012 naleznete ZDE.

Mažoretky v televizi - informace o Zemském finále Čech naleznete ZDE.

Mažoretky v tisku - Týdeník Strakonicko 6.6. 2012 - celý článek ZDE.

"Otavanky dobré jsou,
do Poděbrad pojedou."

Zemském finále Čech ve Strakonicích se MINIOTAVANKÁM vydařilo.

Ve dnech 2. a 3. června se utkaly ve své kategorii s 12 dalšími skupinami o postup do finále Národního šampionátu mažoretek ČR. Ten se uskuteční v Poděbradech a naše mažoretky v něm nebudou chybět. GRATULUJEME.

VÝSLEDKY zemského finále naleznete ZDE.

V neděli 13. května zahájily Miniotavanky akci " Den otevřených dveří", kterou opět po roce pořádala 25. PLRB Strakonice.

Pochod i pódivou skladbu si v rámci přípravy vyzkoušelo 16 mažoretek. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti - to dobře znají vojáci i hasiči ... a pro naše mažoretky to platí rovněž.

"Zemské finále se blíží,
trénink navíc neublíží."
 
:-)

V rámci doprovodného programu Otavského Plamínku 2012 vystoupily i naše mažoretky.

Poté převzaly z rukou starosty Města Strakonice Ing. Pavla Vondryse a senátora Parlamentu ČR Bc. Ing. Miroslava Krejči, CSc. medaile a pohár za výborné umístění v rámci kladenského postupového kola.

"Nešlo to zas tak snadno,
ale Strakonice ulovily Kladno."
:-))

Kladenský sportovní areál Sletiště byl 1. května 2012 dějištěm Oblastního postupového kola Národního šampionátu mažoretek ČR.


Od samého rána letním sluncem zalitý areál byl svědkem náročného soutěžního klání 25 mažoretkových skupin z celých Čech, mezi nimiž nemohly chybět ani naše Miniotavanky. A v žádném případě se mezi osmi formacemi ve své kategorii neztratily. Daly o sobě řádně vědět a nejen, že patří mezi pět postupujících, ale z Kladna vezou i titul 2. vícemistra oblasti a tedy celkové 3. místo v kategorii mladších. Stejného výsledku v Kladně dosáhly i jejich starší kolegyně Otavanky v kategorii juniorek. Takže dvojitý úspěch Strakonic.

Znamená to tedy, že 5. května na Plamínku přivítáme naše "minimistryně" a zároveň se s nimi opět setkáme na Zemském finále Čech ve dnech 2. a 3. června ve Strakonicích.

Otavský Plamínek oběma skupinám srdečně gratuluje :-)

VIDEO z oblastního kola naleznete zde: VYHLÁŠENÍ výsledků

VÝSLEDKY oblastního kola naleznete ZDE.

MINIOTAVANKY ve vysílání Strakonické televize STTV -  20. týden 2012.

MINIOTAVANKY - Oblastní kolo, Kladno 1. května 2012

2013
Nová sezona je zde

V táboře našich mažoretek začala příprava na novou soutěžní sezonu již po prázdninách 2012. Po určitých personálních změnách nic nebránilo tomu, aby mohl začít nácvik dvou nových soutěžních skladeb. Pro rok 2013 již do kategorie starších dětí.

A aby toho nebylo málo, tak přibyl nácvik ještě jednoho vystoupení do kategorie Show group.

Máme se tedy v nové sezoně nač těšit :-)

Start jako řemen

V nových kostýmech a s chutí ukázat, co v uplynulém půlroce natrénovaly, se 23. března MiniOtavanky zúčastnily II. ročníku soutěže Radotínský pohár.


V minulém roce v radotínské Sokolovně na této soutěži obsadily 9. místo. Ale letošní rok byl o něčem jiném. Celkové
2. místo v kategorii Kadet+ je vynikajícím startem do nadcházející sezony. V konkurenci čtrnácti skupin (Kadet a Kadet+) se rozhodně neztratily a jejich umístění bylo jistě i pro ně příjemným překvapením a velkým příslibem do letošní sezony. Vše bylo ještě korunováno třetím místem starších Otavanek.

Obě skupiny čeká 1. května v Kladně důležitá postupová soutěž do strakonického zemského finále. Držíme jim palce, aby se zadařilo a postup jim neunikl.

Výsledky soutěže naleznete zde.

"Úsměv z tváří září, v Kladně se nám daří,
medaile si vezeme, u Otavy se sejdeme"
1. května 2013 - KLADENSKÁ MISE SPLNĚNA NA 100%

"Byl první máj, úspěchu čas".


I takto by se daly parafrázovat známé verše velikána české literatury. To, co se dělo na prvního máje v Kladně, je jako ze sna.

Sp
ortovní areál Sletiště byl opět po roce dějištěm jednoho z pěti Oblastních postupových kol Národního šampionátu mažoretek ČR.

Středeční kladenské ráno připomínalo spíše podzim, než první den jednoho z nejkrásnějších měsíců v roce. Vlezlý chlad všechny trápil po celý den. O to ale příjemnější bylo pozdní odpoledne při vyhlašování výsledků soutěže :-)

Městský sportovní
areál byl svědkem náročného soutěžního klání 22 mažoretkových skupin z celých Čech, mezi nimiž nemohly chybět ani naše MiniOtavanky. A v žádném případě se mezi sedmi formacemi ve své kategorii neztratily. Naopak daly o sobě řádně vědět a nejen, že patří mezi tři postupující, ale v Kladně obhájily i titul 2. vícemistra oblasti a tedy celkové 3. místo, ale tentokráte již v kategorii starších dětí, kde je konkurence veliká. Bronzové medaile jim patří zcela po právu, neboť výkon, který zde podaly, byl téměř bezchybný a na vysoké úrovní.

Strakonická výprava MiniOtavanek a starších Otavanek byla v letošním roce rozšířena i o ty nejmladší z přípravky. Skupina si dala název "Skřítci" a odbyla si zde svoji premiéru. A nutno říci, že zanechali příjemný dojem ze svého prvního soutěžního vystoupení. Ve své kategorii byli čtvrtí.

Juniorské Otavanky obsadily celkové čtvrté místo a postup do Strakonic jim o jednu příčku unikl.

Znamená to tedy, že 4. května na Plamínku přivítáme naše "minimistryně" a zároveň se s nimi opět setkáme na Zemském finále Čech ve dnech 1. a 2. června ve Strakonicích. Zde se kromě pochodového defilé a podiové skladby, navíc představí v nové disciplíně, tzv. Show-group. MiniOtavanky budou naším jediným zástupcem na domácí půdě.


Otavský Plamínek srdečně gratuluje :-)

Výsledky soutěže naleznete zde.

MINIOTAVANKY - 2. vícemistr oblasti - Oblastní kolo, Kladno 1.5.2013
Týdeník Strakonicko 9. května 2013

Vystoupení je nejlepší trénink. To ví i  MiniOtavanky, proto hned dvakrát během prvního květnového víkendu jsme mohli shlédnout jejich umění.


V sobotu 4. května se nám představily tradičně v rámci programu naší soutěže Otavský Plamínek. Svým vystoupením již pošesté zahájily program soutěžního odpoledne.

V neděli 5. května pak svým pochodem spestřily slavnostní akt kladení věnců k památníku padlým Na Dubovci ve Strakonicích.

Další vystoupení je čekají v neděli 12. května ve Svéradicích a o týden později 19. května na letišti ve Strakonicích. A pak již zemské finále. Ale zde to bude o něčem jiném. Půjde o postup do finálových Poděbrad :-)

Pirátky ve Svéradicích

Jack Sparrow by měl radost :-) Miniotavanky spestřily svým trojnásobným vystoupením nedělní odpoledne 12. května v kulturním domě ve Svéradicích. Konalo se zde 6. setkání jihočeských dechovek :-(

Kromě pochodového defilé a pódiové skladby zde poprvé v premiéře na veřejnosti předvedly i své
pirátské vystoupení, se kterým budou soutěžit při zemském finále ve Strakonicích. Sklidily za něj zasloužené ovace zaplněného sálu.

Věříme, že pod černou Jolly Roger doplují až do finálových Poděbrad ... přepadnou je a náležitě je vyplení :-)

"Připtavit na zteč ... Pal !!!".

K odletu nastoupit

V neděli 19. května se Miniotavanky předvedly na letišti.

Ale k odletu na dovolenou se rozhodně nechystaly. To jen v rámci akce Den s 25. plrb vystoupily ve dvou svých skladbách na zahájení této akce. Bylo to zároveň jejich poslední vystoupení na veřejnosti před strakonickým zemským finálem.

Spolu s nimi předvedli své umění i Skřítci z přípravky.

"My jsme kočky od Otavy,
neúspěch nám nevadí,
příště jim to ukážeme,
za rok se to podaří."

Dveře finálových Poděbrad zůstávají pro letošek zavřené.


MINIOTAVANKY byly jediným strakonickým zástupcem na Zemském finále Čech, které se v našem městě uskutečnilo ve dnech
1. - 2. června.

Dvanáctý ročník Zemského finále byl značně poznamenán počasím. Déšť, který první červnový víkend skrápěl Strakonice a který posléze rozvodnil řeky Otavu a Volyňku, na jejiž soutoku klapaly v sobotu svými podpatky nejlepší mažoretkové skupiny celých Čech, našim MINIOTAVANKÁM štěstí nepřinesl.

V tvrdé konkureci jedenácti skupin starších dětí se našim mažoretkám v rodném městě nepodařilo navázat na úspěšné předešlé roky. Postup do finále Národního šampionátu, které proběhne ve dnech 14.-16. června v Poděbradech, je pro letošek ztracený.

Není třeba však smutnit. Už postup z Kladna byl nečekaným úspěchem a odměnou za tvrdou celoroční práci při nácviku skladeb a premiérově i vystoupení v kategorii show corps.

Chce to čas ... a ten náš ještě přijde.

Výsledky Zemského finále: děti starší - show corps

Týdeník Strakonicko 5.června 2013

Mažoretky zmokly, ale nevadilo jim to.

VYSÍLÁNÍ STRAKONICKÉ TELEVIZE
24. TÝDEN 2013

2014
Na startu nové sezony

Již po letních prázdninách 2013 se rozběhla naplno příprava i v táboře našich mažoretek. Na novou soutěžní sezonu se připravují i nová vystoupení.

Určitě se máme opět nač těšit, takže nezbývá nic jiného, než si ještě chvíli počkat, až se v novém roce 2014 naše minitanečnice představí.

Věříme, že nová sezona bude stejně úspěšná, jako ta minulá.

Poprvé v letošním roce se MINIOTAVANKY představily 1.2. v Katovicích na Křesťanském plese.

Prví soutěž, první úspěch

První nepostupové soutěžní vystoupení se uskutečnilo v dobříšské sportovní hale. Miniotavanky se zúčastnily v sobotu
29. března III. ročníku soutěže
Radotínský pohár.


V minulém roce obsadily vynikající
2. místo v kategorii Kadet+ . V letošním soutěžily již v kategoriije Junior+ (13-15 let). V konkurenci čtyřech skupin této kategorie se rozhodně neztratily a zopakovaly umístění na 2. místě, stejně jako v minulém roce. Jejich umístění mezi staršími bylo jistě i pro ně příjemným překvapením a velkým příslibem do letošní sezony. Vše bylo ještě korunováno třetím místem starších Otavanek v kategorii Senior+.

Obě naše skupiny čeká 1. května v Kamenici důležitá postupová soutěž do strakonického zemského finále. Držíme jim palce, aby se zadařilo a postup jim neunikl.

Výsledky soutěže naleznete zde.

První soutěžní vystoupení našich mažoretek se bude konat 1.5. na tradiční postupovém oblastním kole NŠ mažoretek. Toto kolo se letos neuskuteční v Kladně, ale v Kamenici u Prahy. Všichni víme, jak je tato soutěž důležitá pro průběh celé sezony, takže držíme společně palce.

Pak samozřejmě i 3.5. na sedmém Otavském Plamínku.


2015
Na startu nové sezony

Již po letních prázdninách 2014 se rozběhla naplno příprava i v táboře našich mažoretek. Na novou soutěžní sezonu se připravují i nová vystoupení.

Určitě se máme opět nač těšit, takže nezbývá nic jiného, než si ještě chvíli počkat, až se v novém roce 2015 naše minitanečnice představí.

Věříme, že nová sezona bude stejně úspěšná, jako ta minulá.

MAŽORETKY v tisku 2010 - 2013

... a trochu videa

MINIOTAVANKY
Zemské finále
Strakonice 5. června 2011
MINIOTAVANKY
Národní finále
Poděbrady 18. června 2011
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky